Zapraszamy na konferencję organizowaną wspólnie z Lubelskim Kuratorium Oświaty

Wzmacnianie kondycji psychicznej nastolatków w oparciu o badania i metody profilaktyki zintegrowanej. Inicjacja współpracy z placówkami województwa lubelskiego.

Celem konferencji jest nawiązanie konkretnej współpracy placówek województwa lubelskiego z Instytutem Profilaktyki Zintegrowanej na rzecz wzmacniania kondycji psychicznej uczniów.


W trakcie wydarzenia przedstawione zostaną wyniki badań naukowych, rekomendacje dla systemu edukacji oraz konkretne działania ogólnopolskiego projektu „Profilaktyka zintegrowana w każdą pogodę” realizowanego przez IPZIN w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Społeczna odpowiedzialność nauki”. Zaprezentowane zostaną konkretne działania, do których szkoły województwa lubelskiego mogą się włączyć.


W drugiej części konferencji przedstawione będą dobre praktyki w zakresie wychowania, profilaktyki i wspierania kondycji psychicznej uczniów wypracowane przez specjalistów i wychowawców z województwa lubelskiego.

Zapraszamy do śledzenia streamingu online 19.10.2021 od godz. 10:30.

Link do transmisji w Microsoft Teams

PROGRAM

10:30 Otwarcie konferencji, powitanie uczestników i wprowadzenie – Lubelski Kurator Oświaty, Pani Teresa Misiuk.

10:45 – 12:45 Sesja I:

Wzmacnianie kondycji psychicznej nastolatków w oparciu o badania i metody profilaktyki zintegrowanej.

Jak wspierać uczniów po ponad roku epidemii? Prezentacja najważniejszych wniosków i rekomendacji z raportu IPZIN – dr Szymon Grzelak

Projekt „Profilaktyka zintegrowana w każdą pogodę”- założenia, struktura, zaproszenie do współpracy. – mgr Dorota Żyro

Poszukiwanie profilaktyków z pasją – Nagroda Profilaktyk Roku jako inspiracja dla inicjatyw lokalnych i regionalnych – dr Szymon Grzelak, mgr Dorota Żyro

12:45-13:15 Przerwa

13:15 – 14:30 Sesja II: Dobre praktyki – prezentacja działań i doświadczeń lubelskich wychowawców i profilaktyków