Konferencja wspólnie z Kuratorium Oświaty w Warszawie „Wzmacnianie kondycji psychicznej nastolatków w oparciu o badania i metody profilaktyki zintegrowanej”

Instytut Profilaktyki Zintegrowanej oraz Kuratorium Oświaty w Warszawie serdecznie zapraszają na Konferencję pt.: Wzmacnianie kondycji psychicznej nastolatków w oparciu o badania i metody profilaktyki zintegrowanej.

Głównym celem konferencji jest nawiązanie współpracy placówek województwa mazowieckiego z Instytutem Profilaktyki Zintegrowanej na rzecz wzmacniania kondycji psychicznej uczniów.

W trakcie wydarzenia przedstawione zostaną wyniki badań naukowych, rekomendacje dla systemu edukacji oraz działania ogólnopolskiego projektu Profilaktyka zintegrowana w każdą pogodę realizowanego przez Instytut Profilaktyki Zintegrowanej w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki Społeczna odpowiedzialność nauki.

Przedstawione będą również dobre praktyki w zakresie wychowania, profilaktyki i wspierania kondycji psychicznej uczniów wypracowane przez nauczycieli z przedszkoli, szkół i placówek województwa mazowieckiego.

Konferencja w formie stacjonarnej odbędzie się w dniu 17 listopada 2021 r., w godz. 10.00 – 16.00 w sali konferencyjnej Technikum nr 7 w Zespole Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego w Warszawie przy ul. Szczęśliwickiej 56 (dawna Kolejówka wejście od ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r.).

Liczba miejsc ograniczona – rejestracja do dnia 15 listopada 2021 r.

Link do rejestracji: http://kuratorium.waw.pl/konferencja-17-listopada-2021

Uczestników konferencji w formie stacjonarnej prosimy o wypełnienie i zabranie ze sobą załączonego oświadczenia.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji on-line proszę o skorzystanie z linku do transmisji: https://bit.ly/3kdjMIs

Informuję, że nie będzie możliwości późniejszego udostępnienia nagrania konferencji.

Serdecznie zapraszam i liczę na Państwa udział.

Osoby do kontaktu:

  • Pani Alicja Ziemska, st. wizytator tel. 22 55124 00 wew. 3043,
  • Pani Renata Karwat, st. wizytator tel. 22 5512400 wew. 3073.

PROGRAM

10:00 – 10:15 Otwarcie konferencji, powitanie uczestników i wprowadzenie – Pani Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty.

10:15 – 12:15 Sesja I:

Wzmacnianie kondycji psychicznej nastolatków w oparciu o badania i metody profilaktyki zintegrowanej:

Jak wspierać uczniów po ponad roku epidemii? Prezentacja najważniejszych wniosków i rekomendacji z raportu IPZIN – Pan Szymon Grzelak, Prezes IPZIN;

Projekt Profilaktyka zintegrowana w każdą pogodę – założenia, struktura, zaproszenie 
do współpracy – Pani Dorota Żyro, Wiceprezes IPZIN;

Poszukiwanie profilaktyków z pasją – Nagroda Profilaktyk Roku jako inspiracja dla inicjatyw lokalnych i regionalnych – Pan Szymon Grzelak, Pani Dorota Żyro.

12:1512:45 Przerwa

12:45 – 15:45 Sesja II:

Dobre praktyki – prezentacja działań i doświadczeń nauczycieli z przedszkoli, szkół i placówek województwa mazowieckiego.

15:45 – 16:00 Zakończenie konferencji.