Gala „Złote ogniwo” 2021

Gala Nagrody „Złote Ogniwo” dla Profilaktyka Roku 2021 znamy termin!

Serdecznie zapraszamy profilaktyków, rodziców, wychowawców, nauczycieli i wszystkich, którym ochrona zdrowia psychicznego młodzieży nie jest obojętna, na drugą edycję gali “Złote ogniwo” dla Profilaktyka Roku, która odbędzie się 24 lutego o godz. 10:00. Transmisję z gali, podczas której poznamy laureata tegorocznej nagrody, będzie można obejrzeć na kanale YouTube Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej.  

 

Profilaktyka zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, to kluczowy aspekt pedagogiki wymagający wsparcia rodziców i pedagogów, ale przede wszystkim profesjonalistów. Jak pokazują badania Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej pandemia COVID-19 znacząco wpłynęła na pogorszenie dobrostanu psychicznego młodzieży w wieku szkolnym. Wyzwania, przed którymi stanęli profilaktycy w ubiegłym roku, były wyjątkowo trudne i wymagające. IPZIN, chcąc docenić pracę wszystkich osób zaangażowanych w ochronę dzieci i młodzieży, podjął działania, które mają na celu podniesienie rangi zawodu profilaktyka i wskazanie, jak ważną rolę mogę oni pełnić w procesie wychowawczym.  

 

Link do transmisji:  https://youtu.be/I4KoV3v-Uxo

 

Inicjatywa nagrody “Profilaktyk Roku” narodziła się w grudniu 2020 w czasie epidemii COVID-19. Jej pomysłodawcą jest zarząd Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej (IPZIN), któremu towarzyszyło przekonanie, że w okresie szczególnej potrzeby działań profilaktycznych, a zarazem wyjątkowego ich niedoboru, konieczne jest podniesienie rangi profilaktyki oraz statusu osób, które się tą dziedziną zajmują.   

 

Nagroda ma charakter ogólnopolski, a kandydatami mogą być osoby zajmujące się profilaktyką problemów dzieci i młodzieży w ramach różnych ról zawodowych i społecznych. Oprócz szczególnych osiągnięć w danym roku, kandydaci muszą spełnić kilka kryteriów o charakterze profesjonalnym i osobowym.  

 

O przyznaniu nagrody decyduje Kapituła, w której skład wchodzą osoby o dużym i różnorodnym doświadczeniu w dziedzinie profilaktyki. W trakcie Gali można będzie zobaczyć jej członków i wysłuchać ich krótkiego przedstawienia. 

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie na galę, której streaming będzie odbywał się za pośrednictwem YouTube’a 24 lutego od godz. 10:00 Prosimy zarezerwować dwie godziny w kalendarzu.